psaní

#podporujeme: Odpočiň si vděčností

Dva měsíce jsme společně s neziskovou organizací Nevypusť duši procházeli výzvou, která nás měla naučit správné duševní hygieně a dovést nás tak k naší vnitřní pohodě. Našemu vnitřnímu jing jangu. Minulý týden, konkrétně 12. prosince ve 20:00 výzva vyvrcholila v moment, který jsme měli věnovat jenom sobě.

Minulou středu vyvrcholila výzva Odpočiň si, kdy jsme společně s Nevypusť duši, neziskovou organizací Marie Salamonové, předávali tipy, jak se starat o svoje vnitřní já a vyhnuli se tak případným potížím, které bychom museli řešit s psychiatrem (všecny články najdete zde).

V rámci finále této výzvy bylo i ohlednutí se za sebe a říct si, za co jsme dneska vděční. Každý den se nám dějí věci, za které jsme nebo bychom měli být vděční. Můžou to být velké věci jako práce, rodina, střecha nad hlavou, ale i malé věci jako náš prožitek z prvního napadaného sněhu, či poděkování nebo pochvala. Důležité je si daný moment uvědomit a umět ho ocenit.

Omlouváme se, požadovaný obsah nelze zobrazit...

Pište si poznámky. Do telefonu, na kousky papíru. Až někdy budete mít pocit, že je ve vašem životě něco špatně, vraťte se k nim.

A co vám tedy vděčnost může přinést?

  1. Častější prožívání pozitivních emocí jako je úcta, úžas, radost, klid, naděje, láska, pobavení nebo inspirace.
  2. Vyšší psychickou odolnost, díky které budeme lépe zvládat překážky, stres, negativní okamžiky či traumata.
  3. Lepší vztahy s blízkými, kterým vděčnost vyjadřujeme.
  4. Psychickou pohodu a životní spokojenost získanou orientováním se na to dobré, pozitivní.
  5. Posílení fyzického zdraví získané naší psychickou pohodou.

Za co je vděčná Tereza?

Svojí vnitřní pohodu obvykle dokrmuji z maličkostí, které mě náhodně zasáhnou během každého dne. Z těch větších věcí, za které jsem především v roce 2018 vděčná, jsou všichni, kteří mi dali příležitost a pomohli mi tak v dalším posunu v životě.

Vánoce
life
#podporujeme: Odpočiň si i o Vánocích
12. 12. 2018
3 minuty vánoční pohody

Jsem vděčná za to, jak silně utužený vztah mám v současné době s rodinou, a taky za malýho, trochu tlustýho kocoura, co se mnou žije. Jsem vděčná za to, že jsem si konečně uvědomila, že nemá cenu pracovat 60 hodin týdně, a našla jsem zpátky harmonii mezi prací, školou a svým soukromým životem.

A když jsme u toho soukromí, tak jsem vděčná za svojí druhou rodinu - můj malý pražský "gang." V neposlední řadě bych vypíchla vděčnost mému strachu koupit si v mekáči jiný burger než cheeseburger. Právě začala sýrová sezóna a legendy, které se vypráví o swiss kingu jsou pravdivé.

A vám? Vám přeju krásné klidné svátky. Spíš než dárky pod stromečkem přeju spoustu bramborového salátu a řízků. Uvidíme se pravděpodobně až v roce 2019, který bude snad minimálně stejně dobrý jako 2018.

Hlavně nezapomeňte - spát, hýbat se, nepít moc alkoholu, sebereflektovat se a myslet i na druhý.

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější