Babiš demonstrace Prohlédni si galerii

#reportáž: Česko-krymské krimi v čele s nikdy neodstupujícím Babišem

Od pondělního večera dění Česku připomíná díl nějakého krimi seriálu. Únos syna premiéra na okupovaný Krym, kam je cesta nesmírně složitá, ne-li nelegální – už to samo o sobě působí jako bizarní odhalení. Když si ale uvědomíme, že je to vlastně jen jedna část dotační kauzy Čapí hnízdo a existují podezření, že se manipulovalo s vyšetřováním Policie ČR, je vůbec možné, aby premiér Andrej Babiš ustál i toto?

Doby, kdy se demise podávaly z důvodu nejasného financování bytu předsedy vlády jsou už očividně pryč. Dnes nepomáhají petice, demonstrace, tlaky médií, ani nová, stále více alarmující odhalení. Už jen samotný fakt, že na poslední posun, co se Čapího hnízda týče, odhalil pár investigativních novinářů, kdežto policie se k Andreji Babišovi mladšímu nebyla schopna vůbec dostat, o něčem svědčí.

Foto: Nikol Mudrová

Jenže tahle noční můra nekončí. Po pondělním zveřejnění reportáže Sabiny Slonkové a Jiřího Kubíka na Seznam Zprávách se rozjel kolotoč událostí, nad kterými lze jen kroutit hlavou. Populistický a mocichtivý obrat o 180 stupňů předsedy SPD Tomia Okamury raději pominu bez dalšího rozvádění. Co ale stojí za zmínku je to, jak k celé věci přistupuje prezident Miloš Zeman. V úterý pro televizi Nova popřál premiérovi, aby mu neselhaly nervy a uvedl: "Mně to všechno připadá jako divoká konspirace."

Ve čtvrtek, kdy se potvrdilo, že poslanci budou hlasovat o nedůvěře vládě, v TV Barrandov řekl: "Kdyby vzdor mému očekávání, byla vládě vyslovena nedůvěra, tak pověřím po jeho demisi Andreje Babiše sestavením vlády." Výsměch. Zvlášť, když se večer na Václavském náměstí konala demonstrace volající právě po Babišově odstoupení.

Foto: Nikol Mudrová

Zemanovu názorovou výstřednost známe a podobný výrok se možná dal čekat. Co ale přišlo ráno v podobě tweetu PR specialistů na Twitteru premiéra, mě vykolejilo. "Já vám jenom chci říct, že nikdy neodstoupím. Nikdy. Ať si to všichni zapamatují."

Omlouváme se, požadovaný obsah nelze zobrazit...

Na to snad nejde poznamenat nic jiného než to, co ve svém komentáři na Aktuálně.cz zmínil Petr Honzejk: "Sebereflexe nula, závislost na moci nekonečno."

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější