HDK4 uvodni
poweredbyexperts

Je těžší hrát pro děti, nebo pro dospělé? Herci z divadla Karlín se nemohou shodnout

Spousta dětí, nádherný výhled z kopce na Proseku a několik slavných tváří. Tak vypadal Sportovně společenský den Hudebního divadla Karlín konaný na počest dvou muzikálů pro děti - jeden z nich má premiéru už za sebou, další na ni teprve čeká. A nešlo o jen tak ledajakou akci! Herci představení Jak se dělá divadlo a Královna Kapeska se proti sobě utkali v závodu na bobové dráze!

Když se na bobech rozjela Martina Pártlová AKA královna Kapeska, děti si mohly vykřičet plíce. Herečka a zpěvačka se v bobu zkušeně předklonila, aby zmenšila odpor vzduchu, a projela celou dráhu v několika málo sekundách. Evidentně si jízdu užila. Jak si ale užívá hraní s dětmi a pro děti? 

Foto: Honza Mudra

"Je velký rozdíl stát na jevišti s dětmi a s dospělými, protože děti jsou hrozně kritický, navíc jsou ve všem dobrý na první dobrou a vůbec se nebrání tomu mě vykázat z jeviště," směje se Martina. "To je vlastně strašně vtipný, obzvlášť když hraju záporný role. V jedné jsem dokonce měla pocit, že nescházelo moc k tomu, aby mě na tom jevišti zabili," dodává s nadsázkou.

"A hraní pro děti? Jednou na mě začali z hlediště tak hrozně křičet, že mě to zbouralo a začala jsem se hrozně smát - tím pádem jsem neudržela roli! Ale to fakt jinak nešlo," vzpomíná s úsměvem Martina, mimo jiné taky členka tria 3v1.

Foto: Pavla Gabrhelíková

Ernesto Čekan, který má v muzikálu Královna Kapeska roli Kapese, to ale vidí trochu jinak: "Nevidím moc rozdíl mezi tím hrát pro dospělé a pro děti. Snažím se ze sebe vydat všechno v každý okamžik na jevišti. Ale rozhodně chci říct, že zrovna Kapeska je představení jak pro děti, tak i pro dospělé."

"Troufám si ale poznamenat, že děti jsou v dnešní době v porovnání s dospělými soustředěnější publikum. Když jsem byl mladší a hráli jsme pro děti ve školách, většinou to bylo tak, že se děti domluvily, kdo herce trefí kopačákem. Dneska to ale děti opravdu zajímá a líbí se jim to," dodává.

Foto: Honza Mudra

Hudební divadlo Karlín ale neuvádí jenom Kapesku. Od března tohoto roku můžete na jeho prknech spatřit i zábavně edukativní hru Jak se dělá muzikál. V hlavní roli tu učinkuje Iva Pazderková. Ta z jízdy na bobech nevypadala právě nadšeně, ale ani tak netrhala partu a soutěžení se zúčastnila.

"Mám ráda výšky, mám ráda adrenalin, ale ne tohoto typu. Bobové dráhy se bojím celý život a jednoznačně jsem měla nejpomalejší čas, o který jsem taky usilovala, právě proto, že jsem se strašně bála! Takže dá se říct, že ve finále jsem si to užila. Ale jen proto, že jsem jela rychlostí asi 20 km/h," směje se Iva.

Foto: Honza Mudra

Když se všichni herci svezli na bobech, přišlo na řadu vyhlášení výsledků. Nikoho příliš nepřekvapilo, že první byla právě Martina Pártlová, s čímž měl problém se smířit hlavně herec z druhého týmu Ivo Hrbáč, který ji stání na stupni vítězů a užívání si salvy slávy příliš neulehčil. Vše bylo ale samozřejmě v přátelském duchu a na hercích bylo znát, že je pro ně nejdůležitější, aby děti pobavily.

Foto: Pavla Gabrhelíková

Běžte si toto týmové spojení a krásnou pohádkovou atmosféru užít do Hudebního divadla Karlín! Lístky navíc můžete koupit i online.

Více o těchto i dalších muzikálech najdete na webu.

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější