studentka

Co dělat, když se nedostanete na vysokou školu? 6 tipů, jak využít rok volna

Všichni tvrdí, že když uděláte zkoušku dospělosti, máte vyhráno. Zdaleka to tak není. Maturita je jen odrazový můstek toho, co vás čeká dál. Zkoušky na vysokou školu k tomu nesporně patří. A co takové zkouškové, které rozhodne o dalším studiu? To je teprve něco. Co dělat, když se zrovna vy nedostanete? Jak nejlépe zúročit rok života před dalšími zkouškami, obzvlášť v této nelehké době?

Nultý ročník

Investovat peníze do nultého/přípravného ročníku se mohou vyplatit. Celý rok zůstanete v tempu a věnujete se tomu, co byste chtěl studovat v budoucnu. Celá výuka je zaměřená na obor a znalosti, ze kterých budou přijímací zkoušky. Během roku se opakují se věci ze střední školy, doplní se novými znalostmi z oboru a konec školního roku je zaměřen na testy ke zkouškám a různé chytáky, které by se tam mohly objevit.

4 tipy, jak se dobře a včas připravit na přijímací zkoušky na VŠ!
Studenta
4 tipy, jak se dobře a včas připravit na přijímací zkoušky na VŠ!
11. 4. 2012

Přípravné kurzy na Národní srovnávací zkoušky

Pokud patříte mezi ty, kteří budou skládat zkoušky na vysokou školu prostřednictvím Scio testů, existuje možnost přípravného kurzu. Cena je podobná jako u nultého ročníku, avšak praktičnost kurzu je nižší. Celý školní rok se studenti věnují jen příkladům a řešením testů. Je dobré si zjistit, zda mají kurzy 20 hodin týdně, protože podle Ministerstva školství ČR je to minimum počtu hodin, které je nutné k uznání denního studia, abys nemusel platit sociální a zdravotní pojištění.

Pomaturitní studium jazyků

Nevíte, jestli chcete dál studovat, ale pracovat se vám ještě nechce? Zkuste jazykovku! Nabídky jsou různorodé. Nejčastější je studium angličtiny, ale dnes už je na trhu i mnoho dalších jazyků. Můžete si vybrat mezi dopoledním a odpoledním vyučováním. Pokud padne volba na jazykovku mimo město kde bydlíte, je zapotřebí si spočítat další náklady. Mezi ně patří ubytování, jídlo nebo doprava. Rok na jazykové škole vám sice nedá tolik co v zahraničí, ale udrží vás v kontaktu s cizím jazykem a zdokonalíte se v něm. Nicméně na to si teď musíte stejně počkat, anebo se pustit do studia alespoň dálkově.

Velký přehled o studiu v zahraničí – vyberte si program na míru
Studenta
Velký přehled o studiu v zahraničí – vyberte si program na míru
26. 2. 2013

Studium v zahraničí

Pokud jazyková škola není to co chcete a máte dostatek finančních prostředků, můžete zkusit studium v zahraničí. Na univerzitách se sice platí školné a je těžké získat stipendium, ale není to nemožné. Bohužel, s možností přivýdělku je to nyní horší. Pokud vyjedete do země, kde budete potřebovat studentské vízum, sehnat práci bude velice těžké. Se studentským vízem se totiž nedá legálně pracovat. Pak už zbývá jen podpora majetných rodičů. Začněte nejdřív dálkově, po konci tohoto období budete mít o své budoucnosti jisto. A máte se taky na co těšit!

práce
work
Základní pojmy pracovního světa: Úvazky, dohody a mzdy
30. 4. 2018
2 minuty o práci

Nástup do práce

Pro ty, kteří nechtějí nebo nemají šanci zvolit si ani jednu z předchozích možností, nastává nástup do pracovního procesu… Buď se zaregistrujete na úřadu práce, ale je lepší vzít osud do vlastních rukou a sledovat různé internetové stránky s pracovními nabídkami. Zkuste taky známé a sociální sítě. Nyní je totiž problém sehnat práci i pro ostřílené profesionály.

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější