LinkedIn

10 způsobů, jak vylepšit profil na LinkedInu za méně než 5 minut

I pár malých vylepšení může mít velký dopad. Pět minut je dost na to, aby váš profil na LinkedInu přešel na vyšší úroveň. Ať už hledáte práci po škole nebo jen brigádu na léto, chce to být o krok napřed.

1. Veřejný profil

Zkountrolujte si nastavení účtu a ujistěte se, že je váš profil veřejný, jinými slovy, že jste pro ostatní viditelní. Co když pro vás má někdo skvělou nabídku, ale váš profil na LinkedInu nenašel?

2. Aktualizujte místo

Pokud se třeba po škole vracíte do rodného města, je důležité změnit na svém profilu místo vašeho působiště. Zlepší to i přesnost vyhledávání pro potenciální zaměstnavatele, kteří do vyhledávače zadávají např. "architekt z Brna".

Kde sudenti hledaji praci_uvodni
work
Kdo je nejoblíbenějším zaměstnavatelem studentů? O peníze tu nejde!
13. 8. 2019
3 pracovní minuty

3. Zaměřte se na ty správné dovednosti

Ovládat Microsoft Word umí dneska snad každý, kdo má v plánu sedět při práci na kancelářské židli. Proto to na svém profilu na LinkedIn raději vynechte a zaměřte se na to, co vás činí jedinečnými.

Odstraňte veškeré bezvýznamné dovednosti a přidejte ty, které jsou klíčové pro váš obor. Znovu pak uspořádejte seznam tak, aby vaše nejdůležitejší dovednosti byly na prvních příčkách.

4. Vytvořte si vlastní URL

Vlastní URL adresa usnadňuje pozvání lidí na váš profil a vyhnete se tomu, že vás personalisté na základě zaslání vašeho CV nenajdou. Vše najdete v nastavení.

Vygooglujte se... Co všechno o nás digitální svět ví?
Studenta
Vygooglujte se... Co všechno o nás digitální svět ví?
9. 11. 2017

5. Přidejte pozadí

Jedna z oblíbených funkcí, která ukáže vaši kreativitu. Popřemýšlejte, co si lidé okamžitě spojí s vaším oborem (např. fotograf - fotoaparát) a podle toho upravte pozadí svého profilu v nastavení.

6. Aktualizujte si profilovou fotku

Tušili jste, že profily s fotografií jsou zobrazovány až 14x častěji než ty bez profilové fotky? Nemusí být nutně extra profesionální, ale platí u ní stejná pravidla jako u fotky do životopisu - žádné plavky nebo zakrytý obličej.

7. Přidejte (nebo aktualizujte) kontaktní údaje

Ujistěte se, že váš e-mail, telefonní číslo (pokud jej tedy chcete uvádět) nebo webové stránky na vašem profilu jsou aktuální. Tím vám neuniknou žádné skvělé příležitosti.

Požadavky při pohovoru
work
Pozor, nepřestřelte své požadavky. Jak žádat o práci a nechtít nesplnitelné?
29. 7. 2019
4 HRové minutky

8. Zlepšete své motto

Je to příležitost, jak zapůsobit na potenciálního zaměstnavatele nebo klienty. Proto nezapomínejte na tento cenný prostor, který vám dává další možnost vyniknouta ukázat, co jste zač. A pokud aktuálně hledáte práci, zkuste tam napsat něco ve smyslu "Hledám práci a těším se na vaše návrhy" a uvidíte, že se vám nabídky jen pohrnou.

9. Vynechte klasické fráze
Jste týmový hráč? Flexibilní, ochotný učit se novým věcem a odolný vůči stresu? Ano, dalších dvě stě uchazečů taky. Tyto fráze jsou ve skutečnosti nicneříkající a jen se jimi zařadíte mezi ostatní nezajímavé uchazeče.

10. Žádejte o doporučení
I do restaurace jdete raději na doporučení kamaráda, než abyste hledali místo, od kterého nevíte, co očekávat. To samé platí i o doporučení od vašich dosavadních zaměstnavatelů. Nebojte se je požádat o pár slov (a žádné výmluvy - LinkedIn má na to šablonu). Nemusí jít jen o zaměstnavatele, ale třeba i o nadřízené ze stáže nebo profesory z vysoké školy.

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější