reklama
 
LinkedIn

10 způsobů, jak vylepšit profil na LinkedInu za méně než 5 minut

I pár malých vylepšení může mít velký dopad. Vážně! Pět minut je dost na to, aby váš profil na LinkedInu přešel na vyšší úroveň. Protože ať už hledáte práci po konci školy nebo jen brigádu na léto, chce to být o krok napřed. Zkuste proto alespoň jeden z těchto deseti rychlých způsobů.
reklama

1. Veřejný profil
Zkountrolujte si nastavení účtu a ujistěte se, že je váš profil viditelný. Co když na vás čeká skvělá nabídka, ale potenciální zaměstnavatel vás profil na LinkedInu nenašel?

2. Aktualizujte místo
Pokud se třeba po škole vracíte do rodného města, je důležitý toto změnit. Zlepší to i přesnost vyhledávání, pokud někdo vyhledá např. "architekt v Brně". A lehce vás tak najde.

3. Zaměřte se na ty správné dovednosti
Máte doporučení ve spoustě doporučení, které vám ale nepomohou vyniknout (Microsoft Word nebo Google Docs)? Špatně. Zbytečně to odvádí pozornost od těch činností, které vás činí jedinečnými. Protože Word už ovládá kde kdo, ale specifický grafický nástroj už jen tak někdo ne.

Odstraňte tedy veškeré bezvýznamné dovednosti a přidejte dovednosti, které jsou klíčové pro vás obor. Znovu pak uspořádejte seznam tak, aby vaše nejdůležitejší dovednosti byly nejvýše.

4. Vytvořte si vlastní URL
Vlastní URL adresa usnadňuje pozvání lidí na váš profil a vyhnete se tomu, že vás personalisté na základě zaslání vašeho CV nenajdou (protože kolik asi existuje Marků Nováků na LinkedInu?). Vše najdete v nastavení.

Vygooglujte se... Co všechno o nás digitální svět ví?
Studenta
Vygooglujte se... Co všechno o nás digitální svět ví?
9. 11. 2017

5. Přidejte pozadí
Jedna z oblíbených funkcí, která ukáže vaši kreativitu. Popřemýšlejte, co si lidé okamžitě spojí s vaším oborem (např. fotograf - fotoaparát) a upravte si v nastavení pozadí.

6. Aktualizujte si profilovou fotku
Tušili jste, že profily s fotografií jsou zobrazovány až 14x častěji než ty bez profilové fotky? Nemusí být nutně extra profesionální, ale platí u ní stejná pravidla jako do životopisu - žádné plavky nebo zakrytý obličej. Tím personalistu neohromíte.

7. Přidejte (nebo aktualizujte) kontaktní údaje
Ujistěte se, že váš email, telefonní číslo (pokud chcete) nebo webové stránky jsou na vašem profilu uvedeny. Tím vám neuniknou žádné skvělé příležitosti.

8. Zlepšete své motto
Je to příležitost, jak zapůsobit na potenciálního zaměstnavatele nebo klienty. Proto nezapomínejte na tento cenný prostor, který dá další možnost vyniknout. A pokud aktuálně hledáte práci, zkuste tam napsat "Hledání příležitostí" a uvidíte, jak se vám nabídky jen pohrnou.

9. Vynechte klasické fráze
Jste týmový hráč? Flexibilní, ochotný učit se novým věcem a odolný vůči stresu? Ano, ale to se bohužel očekává. Tyto fáze ve skutečnosti nic neříkají a jen vás spojí se všemi ostatními. Místo toho se zaměřte na jiné části profilu.

10. Žádejte o doporučení
Nikdo nechodí do restaurace, aniž by si nenašel nějaké recenze, tak proč by vás někdo měl zaměstnat bez doporučení? Nebojte se požádat své současné nebo minulé kolegy, učitele nebo spolužáky o pár slov (a žádné výmluvy - LinkedIn má na to šablonu).

reklama

Nejčtenější za měsíc

Nejnovější