Kinovýhled na červen – na co se vyplatí vyrazit?

Kinovýhled na červen – na co se vyplatí vyrazit?

Začátek léta bude v kinech nabitý zajímavými bijáky. Co byste v červnové nadílce neměli minout? Přinášíme pět největších hitů.

Správní chlapi

Scenárista a režisér Shane Black je podepsán pod takovými akčními hity jako třeba Smrtonosná zbraň nebo Poslední skaut. Od té doby už ale nějaký ten čas utekl (konkrétně čtvrt století), takže jeho novinka se blíží spíše jeho předchozímu filmu Kiss Kiss Bang Bang. Fanoušci už vědí, nač se mohou těšit, ostatním napovíme. Správní chlapi jsou dvouhodinovou jízdou, která vyváženě kombinuje zběsilou akci a nekorektní humor. Detektivové Ryan Gosling a Russell Crowe hláškují o sto šest a aniž by pořádně věděli jak, daří se jim řešit pořádně zamotaný případ. Jeden z nejzábavnějších filmů léta ukazuje, že Black stále umí.

Foto: Studenta

Komuna

I Komuna vtrhne do kin hned začátkem června, ale stylem se jedná o něco úplně jiného. Jejím autorem je Thomas Vinterberg, zakladatel hnutí Dogma 95 a jeden z nejvýraznějších evropských filmařů posledních dvou dekád. Po zastávce v Hollywoodu se opět vrací domů do Dánska a k sevřenějším tématům ve stylu jeho slavné Rodinné oslavy nebo Idiotů, které natočil jeho kolega Lars von Trier. Komuna je hořkým dramatem s občasnými humornými záblesky, rozhodně vás ale nenechá v klidu. Bez zbytečného patosu uvidíte, co může se zdánlivě spokojenou rodinou udělat, když začne žít v jedné komunitě s přáteli.

Foto: Studenta

Warcraft: První střet

Teď by měli zbystřit hlavně fandové počítačových her, protože označení Warcraft jim jistě není cizí. Režisér Duncan Jones, mimochodem syn Davida Bowieho, převedl na filmový pás fantasy příběh války mezi lidmi a orky, jak ho možná pamatujete z druhého dílu strategické série. První reakce ze zámoří jsou rozporuplné, ale pro každého fanouška herní ságy se jedná o povinnost. O tomhle ambiciózním projektu se mluví už skoro deset let a Warcraft by tak mohl být prvním skutečně povedeným filmem na motivy her. Nechme se překvapit, jestli to klapne.

Foto: Studenta

V zajetí démonů 2

Režisér James Wan je jedním z nejlepších hororových tvůrců poslední dekády. Nastartoval sérii Saw a stál rovněž za oběma díly úspěšné série Insidious. Nyní přichází s pokračováním další své úspěšné značky, nazvané V zajetí démonů. Manželský pár Warrenových se po pár letech vrací, aby opět prošetřil děsivou paranormální aktivitu a vyhnal nebohé rodině vyhnat z domu zákeřné duchy. Těšme se na spoustu lekaček a kvalitní hrůzy, která z hororové produkce posledních let výrazně vyčnívá.

Foto: Studenta

Den nezávislosti: Nový útok

První Den nezávislosti před dvaceti lety redefinoval žánr katastrofických velkofilmů. Do té doby se nikdo neodvážil tak velkolepé destrukce a vylíčení apokalypsy jako Roland Emmerich, mistra tohoto žánru. Jeho následné projekty však tak úspěšné nebyly, a tak se vrací ke svému majstrštyku. Nový Den nezávislosti bude mít rovnou dva díly, toho dalšího se dočkáme už příští rok. Emmerichovi se podařilo zlanařit většinu původního osazenstva, takže očekávejme technicky vypiplanou destrukci naší planety ve velkolepě pojaté vizitce moderního Hollywoodu.

Foto: Studenta

Ale čeká nás toho samozřejmě mnohem víc.  Dočkáme se druhého dílu povedeného thrilleru Podfukáři, hvězdami nabitého finančního dramatu Hra peněz nebo třeba pokračování oblíbeného animáku Hledá se Nemo, ve kterém se tentokrát bude pátrat po rybce Dory. A do kina budete moct vyrazit i na obnovenou premiéru legendární české sci-fi Ikarie XB 1.

Není toho málo, takže si aspoň občas mezi učením či koupáním udělejte čas na nějaký ten filmový zážitek!

Text: Mojmír Sedláček

Foto: Warner Bros, www.filmeurope.cz, Universal Pictures US, New Line Cinema

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější