Páteční bizár

Páteční bizár: Žena, která vylučuje alkohol, aniž by ho vypila

Pro mnoho lidí je vylučování alkoholu místo moči idylickým snem, který by znamenal garanci finančních úspor jinak utracených za hektolitry piva, vína, případně whisky. V případě ženy z Pittsburghu se ale jedná o souhru několika podivuhodných faktorů...

V moči alkohol

Lékaři z nemocničního centra Pittsburské univerzity před nedávnem v odborném časopise Annals of Internal Medicine publikovali vskutku podivuhodný případ podobný tzv. syndromu vlastního pivovaru. Do ordinace nakřáčela 61letá žena, která trpí cirhózou a diabetem, s cílem nechat se zapsat na seznam čekatelů pro transplantaci jater. Jelikož ale cirhóza a diabetes patří mezi časté projevy spjaté s alkoholismem a ženiny testy opakovaně potvrdily přítomnost alkoholu v moči, snažili se jí lékaři poradit, aby místo žádosti o transplantaci raději omezila pití lahodných moků, případně vyhledala odbornou pomoc. 

Vířivka pro varlata
life
Páteční bizár: Vířivka pro varlata aneb pokud ještě nevíte, co pod stromeček...
25. 10. 2019
1 intimní minutka

Dvakrát měř, jednou diagnostikuj

Žena ale zarputile tvrdila, že se alkoholu zřídkakdy vůbec dotkne, takže lékaři pro jistotu přistoupili i ke krevnímu testu na alkohol. Ten vyšel negativně a přiměl mediky provést podrobnější zkoumání moči i močového měchýře ženy. Po rozboru specialista z nemocničního centra v ženině močovém měchýři objevil kolonii kmene kvasinek zvaných Candida glabrata. Ty jsou sice součástí lidské mikroflóry, ale mohou se přemnožit a pracovat podobně jako kvasinky pivovarské. Aby lékaři zjistili, zda může kolonie kvasinek vytvářet v těle ženy alkohol, umístili ženiny vzorky do Petriho misky, vytvořili prostředí podobné měchýři a jali se sledovat, zda kvasinky kvasí, vzorek skutečně kvasit začal a produkce alkoholu se potvrdila.

Opalování zadků?
life
Páteční bizár: Opalujte si zadek a budete kreativnější a nadrženější!
6. 12. 2019
1 minuta na slunci

Močák jako ideální prostředí

Za situací zřejmě podle pittsburghských doktorů stála zvýšená hladina cukru v močovém měchýři ženy (způsobená diabetem) v kombinaci s velkým množstvím kvasinek a specifickými podmínkami v močovém měchýři (mj. nedostatek vzduchu). Dohromady tak faktory dokázaly močový měchýř pacientky proměnit na intimní a osobní lihovárek (nutno dodat, že takto "vyrobený" alkohol by se neměl konzumovat). Pro ženu se ale diagnostický objev stal skvělou zprávou, protože prokázání abnormality jí nyní otevírá cestu k zapsání na seznam čekatelů pro transplantaci.

Podněty, návrhy i další podivuhodné diagnózy hoďte do komentů…

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější