Podnikání, sport a brigáda.. Staňte se instruktorem během pár minut!

Podnikání, sport a brigáda.. Staňte se instruktorem během pár minut!

Mám pro vás dvě otázky: Chcete konečně začít pravidelně sportovat, ale chybí vám někdo, kdo by vás ve vašem oblíbeném sportovním vyžití vedl a usměrňoval? A chcete si při studiu vydělat díky činnosti, která vás baví, bez uzavírání pracovních smluv a bez uvazování se pevnému časovému plánu? Přečtěte si článek, koukněte na Mujinstruktor.cz a ostatní je ve vašich… tělech.

Internetové stránky Mujinstruktor.cz jsou určeny každému, kdo má rád sport. Jedná se o relativně mladýprojekt, jediný svého druhu ve střední Evropě, který sjednocuje instruktory a trenéry z celé České republiky bez rozdílu sportu, na který se specializují. A těm, kteří spíš pátrají, jak vůbec pohyby spojené například s boxem nebo se zumbou vykonávat, zbývá jediné – listovat mezi jednotlivými instruktory a vybrat si vlastního ideálního kouče. To vše proto, že se na stránkách Mujinstruktor.cz může každý trenér zaregistrovat a vytvořit si profil s nabídkou svých schopností a jejich ceny. Na přelomu března a dubna bude možnost registrace otevřena i pro ostatní uživatele a oba póly služby se tak spojí dohromady. Jako instruktoři si můžete bezplatně zajistit skvělou brigádu, jako uživatelé najdete možnost kvalitního sportování.

Kdo za celým nápadem stojí? Třiadvacetiletý student Lukáš Žďárský, kterému se jednou na horách při instruktorování snowboardingu rozsvítilo v hlavě světélko. Smělé myšlenky o portálu pro instruktory a jejich žáky dostávaly stále konkrétnější charakter, až se v říjnu 2009 zhmotnily v živý projekt. Až po jeho realizaci se Lukáš dozvěděl, že například ve Francii si můžete podobným způsobem vybrat zubaře a v USA funguje dokonce stejně velká databáze jako ta, kterou svým návštěvníkům poskytuje český Mujinstruktor.cz.

Foto: Studenta

Ještě před skutečným rozběhnutím projektu nakoplo Lukáše jedno vítězství. Jeho projekt totiž uspěl v roce 2008 v soutěži StartUp roku, kterou organizuje tým studentů Vysoké školy ekonomické v Praze společně se společností Glocal Consulting, a.s. Položili jsme Lukášovi několik otázek, abychom pro vás zjistili, jestli pro něj vítězství znamenalo základní kamen jeho podnikání, kam chce s projektem směřovat a co považuje za úspěšné momenty v provozování služby Mujinstruktor.cz.

Byla pro vás hodně důležitá výhra v soutěži StartUp roku, myslíte, že vás posunula dál? Šli byste do podnikání a do projektu Mujinstruktor.cz i bez této výhry?

Výhra ve Startupu mě nakopla a celý projekt urychlila. Když jsem se hlásil do soutěže, tak jsem neměl ani tušení, s čím před porotu půjdu. Hlásil jsem se na poslední chvíli a vše vymýšlel za pochodu. Dneska by bylo jednoduché říct, že bych do projektu šel, i kdybych nevyhrál, ale nejsem si tím tak úplně jistý. Výhrou vám dávají lidé najevo, že má projekt smysl a že mu věří. Pokud nepostoupíte ani do finále, tak musíte být opravdu silně přesvědčení, že váš nápad má smysl a jít si za svým.

Čeho byste chtěli dosáhnout, co pro vás osobně znamená úspěch projektu?

Za úspěch budu považovat, pokud se v Česku staneme synonymem pro vyhledávání sportovních instruktorů na internetu.

Můžete si svým projektem přivydělat ke studiu? Obírá vás práce o čas, nebo podle vás stojí za to se v dnešní době a ve vašem věku pouštět do vlastního podnikání?

Práce mi zabírá většinu mého času, ale je to investice do budoucna, kdy doufám, že mě projekt bude živit. Podle mě není lepší čas, než začít podnikat na vysoké. Máte plno volného času a jste plný entusiasmu, energie a odhodlání. Kdy jindy si budete moci dovolit být zavřený celé dny v kanceláři? Až budete mít HPP nebo rodinu?!

Co byste chtěli žákům, instruktorům nebo i podnikání chtivým studentům vzkázat?

Nebát se! Nemáte co ztratit. Investujte svůj čas a, i když se z vás nestanou milionáři, tak je to ta nejlepší škola do života.

text: Eva Samšuková

foto:Mujinstruktor.cz

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější