reklama
 
mobil, zpráva - ilustrační foto

Maily zase frčí! Newslettery, které chcete otevřít

Pokud si chcete udržet přehled v oblastech, které vás zajímají, newslettery můžou výborně posloužit. Které se vyplatí odebírat?
reklama

Mailová komunikace se zase vrací do módy. Aktuální přehlcenost informacemi, které se na nás valí ze všech stran, vede k tomu, že spousta z nás ocení starou dobrou asynchronní komunikaci; tedy takovou, která neprobíhá v reálném čase, ale můžete se na ní podílet až ve chvíli, kdy se vám chce. A klasické maily jsou ideálním zástupcem tohoto typu - neuhánějí vás s požadavkem okamžité odpovědi jako Messenger, WhatsApp a další moderní komunikátory, ale přehledně a dlouhodobě shromažďují vše, co potřebujete.

noviny
life
Jak se neutopit v záplavě informací?
21. 11. 2018
2 minuty ve zprávách

Jedním ze způsobů, jak efektivně využívat mailovou schránku, jsou i newslettery. Jistě, nejspíše máte tenhle typ obsahu spojený se spamem, který vám začne chodit hned, jakmile se někde neprozřetelně zaregistrujete. Ovšem není všechno podvod, co internetem lítá, a tak můžete narazit i na skutečně užitečné newslettery, které se vám budou hodit. A my vám jich pár doporučíme.

Pravidelné novinky od novinářů

Pokud neznáte platformu Medium.com, měli byste se na ni podívat. Především zahraniční novináři z různých oblastí ji totiž využívají k tomu, aby na ni přispívali svým originálním obsahem. Můžete si vybrat z mnoha oblastí zájmu, od technologií až po seberozvoj a produktivitu. Zároveň se však můžete stát novináři i vy sami a publikovat vlastní texty; přes rozhraní této platformy je to skutečně velmi jednoduché. Pokud však nechcete denně sledovat, co zajímavého tam kdo napsal, denní či týdenní newsletter vám vše podstatné shrne. Zaregistrujte se, v nastavení si zaškrtněte odběr novinek a ve vybrané frekvenci vám pak bude v mailové schránce přistávat porce inspirativního čtení. 

Chytrý start dne

Každodenní příděl čtení v češtině pak nabízí newsletter webu Forbes s názvem Espresso. Ten obsahuje trio bleskových zpráv, krátkých i delších článků, dohromady tak uspokojí jak netrpělivce spěchající do práce i kliďasy, kteří si ráno dopřejí pohodové kafíčko a něco malého ke čtení. Přitom potěší, že použité zprávy se netýkají pouze peněz, úspěchu a seberozvoje, ale odkazují i na zahraniční zdroje a shrnují tak celosvětové zajímavosti, k nimž byste se jinak dost možná nedostali. 

Twitter
life
Koho sledovat na Twitteru? Tohle jsou nejvlivnější čeští novináři
30. 4. 2018
2 minuty tipů na Twitter

Média a obchod po ruce

Z tuzemských newsletterů můžeme doporučit třeba ten, který každý den kolem šesté hodiny ranní rozesílá web Médiář.cz. Jak název napovídá, týká se novinek z oblasti médií, ale také marketingu, obchodu a obecně toho, co se v našem společenském prostředí děje. Jestli vás tedy tyto oblasti zajímají, aktuálnější tuzemské zprávy nejspíš nenajdete.

Technologie zábavně

Denní novinky ze světa technologií, vědy i kultury rozesílá populární web The Verge. S nimi můžete každé odpoledne nahlédnout pod pokličku budoucnosti a technologických zajímavostí, které nás brzy nejspíš čekají. Autoři navíc vědí, že nikdo nechce rolovat nekonečnými maily, a tak jdou k věci a předhazují zájemcům pár nejzajímavějších kousků. A to naprosto stačí.

Zajímavých newsletterů je tedy v oběhu celá řada a spousta stránek už ví, jak s nimi pracovat - a to tak, aby opravdu dávaly smysl! Dejte této platformě šanci a uvidíte sami… Napište nám tipy na newslettery, které s oblibou odebíráte.

reklama

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější