mobil, zpráva - ilustrační foto

Maily zase frčí! Newslettery, které chcete otevřít

Pokud si chcete udržet přehled v oblastech, které vás zajímají, newslettery můžou výborně posloužit. Které se vyplatí odebírat?

Mailová komunikace se zase vrací do módy. Aktuální přehlcenost informacemi, které se na nás valí ze všech stran, vede k tomu, že spousta z nás ocení starou dobrou asynchronní komunikaci; tedy takovou, která neprobíhá v reálném čase, ale můžete se na ní podílet až ve chvíli, kdy se vám chce. A klasické maily jsou ideálním zástupcem tohoto typu - neuhánějí vás s požadavkem okamžité odpovědi jako Messenger, WhatsApp a další moderní komunikátory, ale přehledně a dlouhodobě shromažďují vše, co potřebujete.

noviny
life
Jak se neutopit v záplavě informací?
21. 11. 2018
2 minuty ve zprávách

Jedním ze způsobů, jak efektivně využívat mailovou schránku, jsou i newslettery. Jistě, nejspíše máte tenhle typ obsahu spojený se spamem, který vám začne chodit hned, jakmile se někde neprozřetelně zaregistrujete. Ovšem není všechno podvod, co internetem lítá, a tak můžete narazit i na skutečně užitečné newslettery, které se vám budou hodit. A my vám jich pár doporučíme.

Pravidelné novinky od novinářů

Pokud neznáte platformu Medium.com, měli byste se na ni podívat. Především zahraniční novináři z různých oblastí ji totiž využívají k tomu, aby na ni přispívali svým originálním obsahem. Můžete si vybrat z mnoha oblastí zájmu, od technologií až po seberozvoj a produktivitu. Zároveň se však můžete stát novináři i vy sami a publikovat vlastní texty; přes rozhraní této platformy je to skutečně velmi jednoduché. Pokud však nechcete denně sledovat, co zajímavého tam kdo napsal, denní či týdenní newsletter vám vše podstatné shrne. Zaregistrujte se, v nastavení si zaškrtněte odběr novinek a ve vybrané frekvenci vám pak bude v mailové schránce přistávat porce inspirativního čtení. 

Chytrý start dne

Každodenní příděl čtení v češtině pak nabízí newsletter webu Forbes s názvem Espresso. Ten obsahuje trio bleskových zpráv, krátkých i delších článků, dohromady tak uspokojí jak netrpělivce spěchající do práce i kliďasy, kteří si ráno dopřejí pohodové kafíčko a něco malého ke čtení. Přitom potěší, že použité zprávy se netýkají pouze peněz, úspěchu a seberozvoje, ale odkazují i na zahraniční zdroje a shrnují tak celosvětové zajímavosti, k nimž byste se jinak dost možná nedostali. 

Twitter
life
Koho sledovat na Twitteru? Tohle jsou nejvlivnější čeští novináři
30. 4. 2018
2 minuty tipů na Twitter

Média a obchod po ruce

Z tuzemských newsletterů můžeme doporučit třeba ten, který každý den kolem šesté hodiny ranní rozesílá web Médiář.cz. Jak název napovídá, týká se novinek z oblasti médií, ale také marketingu, obchodu a obecně toho, co se v našem společenském prostředí děje. Jestli vás tedy tyto oblasti zajímají, aktuálnější tuzemské zprávy nejspíš nenajdete.

Technologie zábavně

Denní novinky ze světa technologií, vědy i kultury rozesílá populární web The Verge. S nimi můžete každé odpoledne nahlédnout pod pokličku budoucnosti a technologických zajímavostí, které nás brzy nejspíš čekají. Autoři navíc vědí, že nikdo nechce rolovat nekonečnými maily, a tak jdou k věci a předhazují zájemcům pár nejzajímavějších kousků. A to naprosto stačí.

Zajímavých newsletterů je tedy v oběhu celá řada a spousta stránek už ví, jak s nimi pracovat - a to tak, aby opravdu dávaly smysl! Dejte této platformě šanci a uvidíte sami… Napište nám tipy na newslettery, které s oblibou odebíráte.

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější